Jak nejlépe ušetřit na plošném materiálu?

19.11.2012 08:44

Tento krátný článek vám usnadní poptávku na řezání plošného materiálu. V závěru článu najdete několik tipů jak ušetřit 

 

Pro správný zápis dílů můžete použít náš formulář ve formátu .xls excel ( ke stažení zde: formulář kalkulace)

  • Nebo můžete použít jednoduchý zápis plošmých dílů.

Jednoduchý zápis plošních dílů zle zapsat e-mailem neho ho můžete odeslat přes náš kontaktní formulář http://www.profitruhlar.cz/napiste-nam .

 

Tvar zápisu by měl být co nejjednodušší a musí obsahovat alespoň základní údaje:

  • materiál

Obvykle základní barvy: černá, bílá, buk, třešeň a další. Základní naceněné barvy naleznete v položce "lamino desky" dašlí obvyklé ale i unikátní barvy dle poptávky. Máme nejlepší cenu od výrobce laminátových desek.

  • počet kusů plošného dílu
  • rozměry plošného dílu

běžným zápisem např 2800x2070 (X na Y), první rozměr by měl jít po kresbě, pokud materiál nemá kresbu píšeme větší rozměr jako první.

  • volitelně: hrany 0,5mm nebo 2mm

na jeden dílec můžeme zapsat maximálně 4 hrany, a to 2x po stranách X a 2x po stranách Y, naše technologie olepování na stroji SCM olimpic K1000 umožňuje nanášet hrany o tloušťce 0,5 a 2mm. Obvykle se barva hrany neuvání bývá stejná jako barva materiálu, ale je možné uvést barvu jinou. Zápis ohranění může také hranu započítávat do rozměrů dílce. 

 

Celkový jednoduchý zápis například:

počet kusů / rozměr X / rozměr Y / Hrana po X / Hrana po Y

1x / 2800x2070/ 2x0,5 X / 1x0,5 Y

 

Náš tip: "pokud chcete ušetřit na celkové ceně materiálu máte možnost objednat materiál u nás, zajistíme u dodavatelů nejlepší cenu"

 

Náš tip: "ušetříte také volbou materiálu bez kresby např. bílá, stříbrná, mnohem lépe se plošné díly rozrovnají na desku ze které se řeže"

 

Zpět